Ogólnopolskie Spotkania Taneczne MAZUR 2024

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  Mistrzowski Mazur po raz szesnasty
  (Zam: 05.04.2024 r., godz. 21.00)

  Po raz 16. leżące w sercu Mazowsza Wieliszew i powiat legionowski, będą gościć najważniejsze wydarzenie w kalendarzu tańców polskich. Przed nami 23. edycja Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich PS CIOFF®, na które zapraszamy 13 kwietnia do sali sportowej przy SP nr 2 w Wieliszewie. Poprzedzi je piątkowe (12 kwietnia, Sala Klenczona) sympozjum naukowe poświęcone polskim tańcom narodowym. Zapraszamy, wstęp wolny! Zmagania 131 najlepszych par tanecznych reprezentujących 28 ośrodków z całego kraju, będzie można również zobaczyć on-line – transmisja na żywo w serwisie youtube.com na kanale OK Wieliszew. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Życzenia wielkanocne
  (Zam: 29.03.2024 r., godz. 12.30)

  Wszystkim uczestnikom i instruktorom sekcji Ośrodka Kultury w Wieliszewie; bywalcom Gminnego Centrum Kultury w Łajskach; czytelnikom Biblioteka Publiczna Gminy Wieliszew; uczestnikom naszych kulturalnych wydarzeń; chórzystom, tancerzom, aktorom, wokalistom i muzykom grup artystycznych działających w Gmina Wieliszew; życzymy miłych świątecznych chwil z bliskim, dobrych lektur i chwil, w którym nie zabraknie czasu na kulturę. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Hanna Śleszyńska w spektaklu "Judy"
  (Zam: 27.03.2024 r., godz. 19.00)

  Poruszająca historia legendy Hollywood Judy Garland w popisowej kreacji Hanny Śleszyńskiej, w spektaklu na podstawie broadwayowskiego przeboju, będzie kolejnym teatralnym spotkaniem w Sali Klenczona. Zapraszamy w piątek 17 maja o godz. 19! Bilety (110 zł) dostępne od 2 kwietnia na www.ok.wieliszew.pl (zakładka KUP BILET) oraz w GCK w Łajskach (godz. pracy kasy). ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Scena Młodego Widza MIK w Sali Klenczona – "Jajo w sieci"
  (Zam: 18.03.2024 r., godz. 10.00)

  W ramach obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, przy współpracy Mazowieckiego Instytutu Kultury (Scena Młodego Widza) i Ośrodka Kultury w Wieliszewie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła w Wieliszewie, 15 marca w Sali Klenczona gościliśmy spektakl edukacyjny „Jajo w sieci”. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Spotkanie autorsko-muzyczne z koncertem promujące książkę „Był sobie rower. Wiersze trochę o Polsce”
  (Zam: 15.03.2024 r., godz. 19.00)

  W piątek 22 marca o godz. 19 zapraszamy na pierwsze kulturalne wydarzenie w nowej przestrzeni (nie tylko kulturalnych) spotkań – Centrum Społeczno-Kulturalnym w Wieliszewie. Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji spotkamy się z poetą Piotrem Brymasem i pieśniarzem Danielą Gałązką. Wstęp wolny! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  47. konkurs recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA - relacja
  (Zam: 13.03.2024 r., godz. 10.27)

  W piątek, 8 marca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Łajskach odbył się gminny etap 47. edycji Konkursu Recytatorskiego WARSZAWSKA SYRENKA 2024, organizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. Jury i zgromadzona publiczność obejrzała występy 27 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Tiki Rafa na krańcu świata - spektakl dla dzieci
  (Zam: 19.02.2024 r., godz. 14.30)

  Świętuj z nami i z Teatrem Bajaderką nadejście wiosny. Już 23 marca w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie spektakl dla dzieci z ekologicznym przesłaniem. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  47. Konkurs Recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA
  (Zam: 29.01.2024 r., godz. 15.05)

  Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Gminy Wieliszew do udziału w etapie gminnym 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, który od ponad 40 lat promuje kulturę języka polskiego i sztukę recytowania. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Piosenki naszych dróg" – koncert grupy Mała Caryna
  (Zam: 25.01.2024 r., godz. 09.00)

  To kolejna wizyta w Wieliszewie mistrzów akustycznego nastroju i refleksyjnej poezji – adresem łodzian, sercem bieszczadników. Tym razem zaprezentują repertuar z najnowszej płyty pt. „Piosenki naszych dróg” wydanej w roku 2023, na którą złożyły się autorskie kompozycje oraz pieśni od lat towarzyszące członkom zespołu w ich muzycznych podróżach (m.in. kompozycje Jaromira Nohavicy, Georges’a Brassensa, Bułata Okudżawy). A w składzie do duetu Łukasz Nowak (gitara, śpiew) – Adam Marańda (gitara, mandolina, skrzypce, śpiew) dołączył Roman Ziobro, znany basista i kontrabasista, związany niegdyś z zespołem Stare Dobre Małżeństwo! ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Zabawa w teatr" – premierowy spektakl Grupy Tetralnej Bellarte
  (Zam: 25.01.2024 r., godz. 09.00)

  Ulubieńcy publiczności – zdolni, aktywni wieliszewscy seniorzy z grupy Bellarte – przygotowali pod kierunkiem Bogusławy Oksza-Klossi kolejną sztukę. Tym razem zabrali się za Szekspira! Premiera spektaklu pt. „Zabawa w teatr” zaplanowana jest w piątkowy wieczór 9 lutego o godz. 19 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona. Powtórkę będzie można zobaczyć w niedzielę 11 lutego o godz. 17. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie publiczności, grupa już teraz zapowiada kolejne odsłony spektaklu. ( czytaj więcej... )