Wakacje z Kulturą 2024 - informacje, regulaminy, karta kwalifikacyjna i program dla trzech turnusów

Aktualności (Archiwum)

 • Ikona

  Konkurs na prowadzenie zajęć w sezonie 2024 / 2025
  (Zam: 16.07.2024 r., godz. 08.50)

  Dyrektor Ośrodka Kultury w Wieliszewie ogłasza konkurs na prowadzenie zajęć w sezonie 2024 / 2025 w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach przy ulicy Stanisława Moniuszki 2. Oferty wraz z pełną dokumentacją należy przesłać mailem (w temacie wiadomości prosimy wpisać "Konkurs na prowadzenie zajęć 2024 / 2025") na adres: kultura@wieliszew.pl lub dostarczyć osobiście do 10 sierpnia 2024 r. do godz. 17. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Sąsiedzki Piknik Kulturalny
  (Zam: 27.06.2024 r., godz. 13.52)

  Jak najlepiej zakończyć rok szkolny i kolejny sezon kulturalnych? Oczywiście wśród przyjaciół i znajomych. Właśnie dlatego w sobotę 15 czerwca Gminne Centrum Kultury w Łajskach otworzyło swoje bramy, drzwi i okna nie tylko dla instruktorów i uczestników zajęć, ale również rodziców i sąsiadów – tym samym wznawiając przedpandemiczną inicjatywę Sąsiedzkiego Pikniku Kulturalnego ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Kultura w spódnicy" - niezwykłe spotkania ze sztuką
  (Zam: 11.06.2024 r., godz. 19.08)

  „Kultura w spódnicy” to cykl pięciu inspirujących warsztatów we wszystkich gminach powiatu legionowskiego. Powarsztatowe prace staną się częścią instalacji artystycznej, która w formie wędrującej wystawy zawita do galerii pięciu ośrodków kultury. Podczas wernisażu otwierającego tę wędrówkę odbędzie się spotkanie dyskusyjne, w którym uczestniczyć będzie Katarzyna Pisarzewska, lokalna pisarka zaangażowana w problematykę kobiet w kulturze. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  „Chrońmy Błękitną Planetę” – wystawa malarstwa w GCK w Łajskach
  (Zam: 23.05.2024 r., godz. 19.00)

  Około 40 prac autorstwa młodych adeptów malarstwa zobaczymy w ramach wystawy, na której otwarcie zapraszamy we wtorek 11 czerwca o godz. 17 do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Każda z nich będzie opowiadać o potrzebie dbania o naszą błękitną planetę – Ziemię. W sposób dosłowny oraz abstrakcyjny – techniką akrylową oraz pouringu ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Podsumowanie XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
  (Zam: 16.05.2024 r., godz. 19.05)

  Tegoroczny XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem „BIBLIOTEKA – miejsce na czasie” i nie zabrakło w nim atrakcji nie tylko dla czytelników, ale również dla bibliotekarzy. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty" – spektakl dla dzieci
  (Zam: 16.05.2024 r., godz. 16.00)

  Zapraszamy najmłodszych* do Sali Klenczona w Wieliszewie na ostatni przed wakacjami spektakl przygotowany specjalnie dla nich. "Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty" to zabawna opowieść z ekologicznym przesłaniem. Bilety na niedzielne (9 czerwca, godz. 16) spotkanie z grupą O!Teatr dostępne online (30,57 zł) raz w kasie GCK w Łajskach (29 zł). ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "O Złotą Ważkę" – zaproszenie na VII Otwarte Mistrzostwa Sekcji Modelarstwa Lotniczego „WAŻKA” modeli szybowców halowych F1N/M
  (Zam: 06.05.2024 r., godz. 21.00)

  Po raz siódmy w hali sportowej w Wieliszewie walczyć będą o "Złotą Ważkę" najlepsi modelarze młodzicy z Warszawy i okolic. 25 maja w otwartych klubowych mistrzostwach "Ważek" rywalizować będą w klasie standard w dwóch kategoriach wiekowych – do lat 10 oraz do lat 14. Towarzyszyć im będą zmagania w kat. OPEN juniorów i seniorów. Zachęcamy zainteresowane kluby i zawodników indywidualnych do zapoznania się z programem i warunkami uczestnictwa oraz przesłania zgłoszenia drogą mailową. Gorąco zapraszamy również publiczność – wszystkich pasjonatów modelarstwa oraz tych, którzy nie mieli dotąd okazji przyglądać się tego typu zmaganiom. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Nie wieś / nie miasto" – "Promyki" w widowisku muzycznym
  (Zam: 25.04.2024 r., godz. 20.50)

  Spektakl taneczno-muzyczny "Nie Wieś / Nie Miasto" promujący płytę pod tym samym tytułem, gościł już na deskach Sali Klenczona. Wcześniejsze koncerty kończyły się owacjami na stojąco, a żywiołowo reagująca publiczność niejednokrotnie wybuchała gromkim śmiechem. Występujący artyści udowodnili, że folklor to nie tylko przyśpiewki i tańce ludowe, ale również historia w niemalże musicalowej odsłonie. Serdecznie zapraszamy 11 maja o godz. 18 na kolejną odsłonę spektaklu, w którym przeboje przedwojennej Warszawy połączone z żywiołowym tańcem gwarantują godzinę fantastycznej rozrywki. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  "Uwierz" – recital jubileuszowy Stanisławy Celińskiej
  (Zam: 25.04.2024 r., godz. 20.00)

  Potrójny jubileusz świętuje w roku 2024 wybitna aktorka i wyjątkowa piosenkarka – Stanisława Celińska. 55 lat pracy artystycznej, 40-lecie współpracy z pianistą i kompozytorem Tomaszem Bajerskim i wreszcie przypadające na 29 kwietnia 77. urodziny Artystka podsumowuje niezapomnianym recitalem zatytułowanym „Uwierz”. Wspólnie z nią i towarzyszącym jej pianistą świętować będziemy w Sali Koncertowej Klenczona w Wieliszewie w niedzielę 16 czerwca o godz. 18! Bilety (99 zł) dostępne na www.ok.wieliszew.pl (zakładka KUP BILET) oraz w GCK w Łajskach w godz. pracy kasy. ( czytaj więcej... )
 • Ikona

  Wakacje z Kulturą 2024 – zapisy od 8 maja
  (Zam: 25.04.2024 r., godz. 14.25)

  Już 8 maja od godz. 11 rozpoczną się zapisy na tegoroczne Wakacje z Kulturą (zapisy wyłącznie on-line przez portal STREFA ZAJĘĆ), które jak co roku zapewnią młodym mieszkańcom Gminy Wieliszew niezapomniane wakacyjne wspomnienia. ( czytaj więcej... )