Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty" – spektakl dla dzieci

Zapraszamy najmłodszych* do Sali Klenczona w Wieliszewie na ostatni przed wakacjami spektakl przygotowany specjalnie dla nich. "Tararysiapaty, czyli jak ryś Ryś wpadł w tarapaty" to zabawna opowieść z ekologicznym przesłaniem. Bilety na niedzielne (9 czerwca, godz. 16) spotkanie z grupą O!Teatr dostępne online (30,57 zł) raz w kasie GCK w Łajskach (29 zł).

Główny bohater ryś Ryś tym razem zawędruje o jeden strumyk za daleko. Opuści las i pierwszy raz napotka ślady obecności przedziwnego stworzenia jakim jest... człowiek. To zdarzenie wpędzi Rysia w niemałe tarapaty, bowiem dzikie wysypisko na obrzeżach lasu skrywa wiele niebezpieczeństw. Na szczęście z pomocą przyjdą miejscowi lokatorzy: król Szczur, dwie śpiewające muchy oraz Profesor najmądrzejszy z profesorów. Pomoc się przyda tym bardziej, że – jak głosi legenda – ponoć w stertach śmieci mieszka ogromny... smok.

Autorski spektakl zespołu O!Teatr, będący spojrzeniem na postać i działalność człowieka z perspektywy zwierząt, to humorystyczna przygoda z odrobiną filozofii, nawiązująca do klasyki baśni o dzielnym rycerzu, pięknej księżniczce i smoku co ogniem zionie. Zabawni bohaterowie zapewnią dzieciom wspaniałą rozrywkę, a coś dla siebie znajdzie również nieco starsza widownia.

Postacie: ryś Ryś, profesor Wiedzosław, król Szczur, para Much, pralka Frania, Smok, kosz Blaszak, księżniczka Antonówka.
*Spektakl dla dzieci w wieku od 4 lat.

Umieszczono: 16.05.2024 r., godz. 18.58