Jesteś tutaj:

Główna treść strony

"Uwierz" – recital jubileuszowy Stanisławy Celińskiej

Potrójny jubileusz świętuje w roku 2024 wybitna aktorka i wyjątkowa piosenkarka – Stanisława Celińska. 55 lat pracy artystycznej, 40-lecie współpracy z pianistą i kompozytorem Tomaszem Bajerskim i wreszcie przypadające na 29 kwietnia 77. urodziny Artystka podsumowuje niezapomnianym recitalem zatytułowanym „Uwierz”. Wspólnie z nią i towarzyszącym jej pianistą świętować będziemy w Sali Koncertowej Klenczona w Wieliszewie w niedzielę 16 czerwca o godz. 18! Bilety (99 zł) dostępne na www.ok.wieliszew.pl (zakładka KUP BILET) oraz w GCK w Łajskach w godz. pracy kasy.

Stanisławę Celińską gościliśmy w Wieliszewie dwukrotnie w roku 2016 i 2019 przy okazji doskonale przyjętego przez publiczność spektaklu „Grace i Gloria”. Tym razem zaprezentuje nam swój dorobek muzyczny, choć nie bez teatralno-filmowych związków. Na jubileuszowy program składają się piosenki, które w ciągu tych 55 lat stały się przebojami – kultowe Uśmiechnij się oraz Song sprzątaczki – ale także utwory bardziej liryczne, do których teksty napisała sama Artystka, a muzykę skomponował Tomasz Bajerski.

Koncerty Stanisławy Celińskiej to wydarzenia intensywne i wyjątkowe. „Polska Cesaria Evora” nawiązuje bardzo bliski, emocjonalny kontakt z publicznością, z którą nierzadko wspólnie wykonuje przeboje. 90-minutowy różnorodny program – nostalgiczny, nastrojowy, romantyczny, frywolny i wesoły, skłaniający widzów do wzruszeń i refleksji, odkrywa przed widzami wiele życiowych barw. Nie zabraknie refleksyjnych życiowych wspomnień ale również anegdot ze świata filmu i estrady, z których znana jest Celińska. O nudzie nie ma mowy, a więc raczej nie nabrudzimy!

OBSADA:
Stanisława Celińska – wokal
Tomasz Bajerski – fortepian


Umieszczono: 25.04.2024 r., godz. 20.22