Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Scena Młodego Widza MIK w Sali Klenczona – "Jajo w sieci"

W ramach obchodów 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego, przy współpracy Mazowieckiego Instytutu Kultury (Scena Młodego Widza) i Ośrodka Kultury w Wieliszewie oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła w Wieliszewie, 15 marca w Sali Klenczona gościliśmy spektakl edukacyjny „Jajo w sieci”.
„Jajo w sieci” to sztuka napisana i zagrana przez współczesne mamy – aktorki Ewę Gorzelak, Hannę Brulińska i Magdalenę Gnatowską (również reżyseria). – Z niepokojem obserwujemy jak dzieci często odpływają w wirtualny świat gier, internetu i portali społecznościowych. Dlatego stworzyłyśmy sztukę o przenikaniu świata wirtualnego i realnego, opowieść, która daje do myślenia. To spektakl o uzależnieniach od elektroniki, ale także o emocjach. Wierzymy, że nauka płynie poprzez czucie i doświadczanie – tłumaczą autorki.

Treść sztuki jest zgodna ze szkolnym programem wychowawczym i profilaktycznym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych „Bezpieczeństwo w sieci”. W spektaklu bezpłatnie wzięło udział ponad 200 uczniów klas I-V (w wieku 6-11 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wieliszewie.


Umieszczono: 26.03.2024 r., godz. 20.19