Jesteś tutaj:

Główna treść strony

60 lat Jeziora Zegrzyńskiego

Od 30 października w Galerii Przechodniej Gminnego Centrum Kultury w Łajskach można obejrzeć archiwalne zdjęcia z lat 1958-63, prezentujące kolejne etapy budowy stopnia wodnego i elektrowni wodnej Dębe na rzece Narwi, na styku gmin Serock i Wieliszew.


Wystawa fotograficzna „60-lecie Jeziora Zegrzyńskiego” została przygotowana przez Lokalną Organizację Turystyczną „Przystań w Sercu Mazowsza” z okazji obchodów okrągłej rocznicy powstania Jeziora Zegrzyńskiego, niezwykle ważnego w powiecie legionowskim obiektu, który służy nie tylko jako zbiornik retencyjny, ale jest również ważnym elementem wspierającym lokalną gospodarkę i branżę turystyczną. 

Jezioro Zegrzyńskie, zwane również Zalewem Zegrzyńskim, zostało oddane do użytku 22 lipca 1963 roku. Jako największe centrum rekreacyjno-turystycznym w regionie od lat niezmiennie przyciąga tłumy ludzi spragnionych wodnego orzeźwienia i słonecznych kąpieli.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Wieliszew do odbycia sentymentalnej podróży i obejrzenia archiwalnych zdjęć. Wystawę gościmy w Łajskach do końca listopada, następnie zdjęcia powędrują do Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
Umieszczono: 03.11.2023 r., godz. 11.28