Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Opowieść o tym, jak to na "Wakacjach z Kulturą" było

Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma rzekami. Stop. Chyba było trochę inaczej.
Tegoroczne „Wakacje z Kulturą” już w dniu zapisów zapowiadały się niecodzienne. W ciągu kilku minut zapisów on-line wszystkie miejsca zostały zarezerwowane, a dodatkowe kilkanaście osób znalazło się na liście rezerwowej. Ponieważ nie mogliśmy pozostać obojętni na potrzeby dzieci i młodzieży, szybko podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu II turnusu.
UWAGA! Jest jeszcze kilka miejsc. Szczegóły na dole strony.
Zachęcając niezdecydowanych streszczamy, co działo się od 10 do 14 lipca w Ośrodku Kultury w Wieliszewie.


1 dzień tegorocznych „Wakacji z Kulturą” to stacjonarne zajęcia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Dzięki Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, w ramach Wędrującego Czytania 2023, mogliśmy gościć w naszych progach twórcę literatury dziecięcej, Piotra Sochę. Grafik, projektant i jeden z najpopularniejszych i najlepszych polskich ilustratorów przedstawił młodym słuchaczom bohaterów książki „Drzewa”, której jest współautorem. Zwieńczeniem pouczającej rozmowy było wspólne malowanie WIELKICH drzew oraz ich leśnych (i nie tylko) ekosystemów. Plastyczne wątki kontynuowaliśmy w ramach warsztatów malarskich z Anną Rakowską-Sitek – tym razem zastępując ziemski mikrokosmos, kosmosem w skali makro. W przerwach uczestnicy „Wakacji z kulturą” nie stronili od rozrywek sportowych na świeżym powietrzu.

2 dzień wypoczynku upłynął pod znakiem praktycznego sprawdzania ogólnej teorii względności, a precyzyjniej rzecz ujmując, sprawdzenia, jak to właściwie jest z tą GRAWITACJĄ. Nasi podopieczni skorzystali z atrakcji Parku Trampolin Stacja Grawitacja gdzie dosłownie, mogli oderwać się od ziemi. Podskoki na trampolinach i wspinaczki na kilkumetrowe ściany nie sprawiły im najmniejszych problemów. Po trampolinowym szaleństwie dzieci wraz z opiekunami wyruszyły w filmową podróż do magicznego świata Disneya. Najnowszy film „Między nami żywiołami” to opowieść o przyjaźni i miłości, w której nawet ogień i woda potrafią odnaleźć wspólny język.

W upalny dzień 3 „Wakacji z Kulturą” uczestnicy schłodzili się w parku wodnym Suntago pod Mszczonowem! To stały już punkt wyjazdowy, w ramach naszych wakacyjnych i feryjnych programów. W największym zadaszonym parku wodnym w Polsce i Europie, dzieciaki czuły się... jak ryby w wodzie!


4 dzień Wakacji z Kulturą” był dla naszych podopiecznych okazją do skorzystania z atrakcji tak szybkich i gorących jak ROCK and ROLL, którego międzynarodowy dzień obchodziliśmy w czwartek 13 lipca czyli właśnie czwartego dnia półkolonii. Dzieciaki tanecznym krokiem wyruszyły na podbój Mandorii – największego w Europie rodzinnego parku rozrywki „pod dachem”. Ponieważ wszystkie atrakcje umieszczone były w zadaszonych halach, deszczowa aura za oknem nie pokrzyżowała planów dobrej zabawie. Bajecznego miejsca, stylizowane na miasto handlowe z epoki renesansu, w opinii dzieciaków i opiekunów, było najlepszym z odwiedzonych w ostatnich latach parków rozrywki.

Dzień 5 „Wakacji z Kulturą” przeniósł nas najpierw do Muzeum Świata Iluzji, gdzie oszukiwaliśmy nasze mózgi, kpiąc sobie (pozornie) z zasad logiki, fizyki i kilku innych mądrych dziedzin. Następnie nasi podopieczni udali się na „Bardzo dziki zachód” z Teatrem Bajadarka, który oprócz przedstawienia fantastycznej historii poderwał publiczność do żywiołowego tańca. Całe szczęście, że pomiędzy atrakcjami, uczestnicy mieli wyczekiwany przez cały tydzień przystanek w pewnej przydrożnej restauracji i mieli siłę na pląsy w rytmie: Pięta, palec, raz i dwa...

Żegnamy I turnus "Wakacji z Kulturą" 2023. Dziękujemy uczestnikom i opiekunom za wspaniałą zabawę.
Druga odsłona „Wakacji z Kulturą” już 24-28 lipca
Zapisy: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/46752
Umieszczono: 18.07.2023 r., godz. 10.59