Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Czarowali po raz 10 – młodzi pianiści w Łajskach

13 zdolnych, młodych pianistów amatorów wzięło udział w etapie finałowym 10. edycji „Zaczarowanego Fortepianu”, który odbył się w ostatni piątek 16 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Jury przyznało jedno 1. miejsce, którego laureatem w kat. 10-13 lat został startujący indywidualnie Stanisław Czajkowski. Obok reprezentantów Serocka (8 pianistów), Jabłonny, Warszawy i startów indywidualnych, w zmaganiach tych wzięły udział również podopieczne instruktor Katarzyny Ignaciuk z sekcji fortepianu Ośrodka Kultury w Wieliszewie – 3. miejsce w kat. II zajęła Malwina Waliszkiewicz, zaś wyróżnienie w kat. III otrzymała jako jedyna startująca Emilia Winnicka.

„Zaczarowany Fortepian” to ogólnopolski konkurs dla młodych pianistów amatorów, a więc nieuczęszczających do szkół muzycznych I i II stopnia i niebędących ich absolwentami. Dzięki udziałowi w zmaganiach otrzymują oni możliwość konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami, co jest jednym z kluczowych narzędzi w drodze rozwoju muzycznego, doskonalenia warsztatu i poszerzania znajomości literatury fortepianowej. W jury tegorocznej edycji zasiedli cenieni specjaliści z dziedziny pianistyki i pedagogiki – znane z dotychczasowych odsłon konkursu Aleksandra Kowalik-Burdzy i Anna Liszewska oraz Krzysztof Rynkiewicz, którego gościliśmy po raz pierwszy. Oceniali oni kolejno uczestników etapu I (on-line), którzy przesłali swoje nagrania, decydując o dopuszczeniu do finału na żywo 14 pianistów w trzech kategoriach wiekowych. W finale jury postanowiło o nagrodzeniu wszystkich 13 uczestników (1 osoba nie dotarła), przyznając miejsca i wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


kat. I (do lat 9):
2. Marysia Gołębiewska (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku)
Wyróżnienia: Alicja Głowacka, Alicja Kozik (obie CKiCz w Serocku)


kat. II (10-13 lat):

1. Stanisław Czajkowski (start indywidualny)
ex-aequo 2. Natasza Łozowska (start indywidualny), Magdalena Wardzińska (CKiCz w Serocku)
ex-aequo 3. Dorota Świniarska (CKiCz w Serocku), Malwina Waliszkiewicz (Ośrodek Kultury w Wieliszewie)
Wyróżnienia: Szymon Bazga (CKiCz w Serocku), Mikołaj Marcin Bujak (Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie), Karolina Palacz (CKiCz w Serocku), Izabela Syper (CKiCz w Serocku)

kat. III (14-17 lat):
Wyróżnienie: Emilia Winnicka (Ośrodek Kultury w Wieliszewie)


Umieszczono: 19.06.2023 r., godz. 14.12