Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Namiot Pełen Kultury na Go Green Festiwal

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w ostatnią sobotę w Namiocie Pełnym Kultury na Go Green Festiwal. Słoneczna pogoda i cudowna atmosfera zaowocowały wieloma spotkaniami na dwóch nogach i czterech łapach.
Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty malowania na rzeczach z odzysku prowadzonych przez Barbarę Wymazał, absolwentkę ASP, artystkę i edukatorkę. EKO-SZTUKA w wykonaniu naszych młodych gości czasami zaskakiwała artystycznym rozmachem (dowiedzieliśmy się między innymi ile warstw ozdobnej taśmy można przykleić w jednym miejscu), a czasem rozczulała, gdy do współpracy z maluchami angażowani byli tatusiowie. Warsztaty cieszyły się tak dużym powodzeniem, że zabrakło nam słoików i pudełek, które można było ozdobić. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w młodych ludziach artystyczne ziarno i zachęciliśmy do eksperymentów ze sztuką.


W Namiocie Pełnym Kultury w tym roku gościliśmy przedstawicieli Fundacji Edukacyjnej ARGO, specjalizującej się w szkoleniach psów, dogoterapii i szeroko pojętej edukacji związanej z czworonogami. Okazało się, że podczas szkolenia i tresury psów nie tylko czworonożny przyjaciel musi się sporo nauczyć, ale również jego właściciel powinien znać zasady odpowiedniego komunikowania się i wydawania poleceń. Psy terapeutyczne, Tajga i Diuna, wraz ze swoimi opiekunami, demonstrowały nienaganne psie maniery, wykonywały proste polecenia i dzielnie znosiły atencję odwiedzających nasz namiot gości. Nie zabrakło również czasu na udzielenie porad, odpowiedzi na pytania związane z wychowywaniem psa i zdjęć na specjalnie do tego przygotowanej przez fundację ściance. 

Wszyscy miłośnicy książek, którzy odwiedzili namiot Ośrodka Kultury w Wieliszewie, mieli szansę na przywrócenie do obiegu czytelniczego pozycji wycofanych z wieliszewskich bibliotek. Akcja uwalniania książek w duchy „zero waste” cieszyła się sporym zainteresowaniem. Informujemy, że w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach akcja trwa nadal. Zapraszamy na książkowe zbiory i do zobaczenia na kolejnym święcie gminy.
Umieszczono: 06.06.2023 r., godz. 10.56