Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Go Green Festiwal w Parku Świętojańskim w Wieliszewie już w najbliższy weekend 2-3 czerwca!

Tegoroczne Święto Gminy Wieliszew odbywa się w formule 2-dniowego festiwalu, którego głównym przesłaniem jest ekologia. W dniach 2-3 czerwca w Parku Świętojańskim (między ulicami Łąkową a Spacerową), będziemy mogli uczestniczyć w koncertach muzycznych i tanecznych, eko-paradzie, aktywnościach kulturalnych i sportowych, warsztatach i spotkaniach o tematyce ekologicznej. Znajdziecie tam również nasz Namiot Pełen Kultury z kulturalno-ekologiczną ofertą a na scenie obok wykonawców znanych z krajowych scen muzycznych (Sinfonia Viva, Ars Latrans Orchestra, Sorry Boys, Grubson), zaprezentują się nasi lokalni artyści – Zespól Tańca Ludowego "Promyki", i to trzykrotnie!
W piątkowe popołudnie 2 czerwca na scenie przy ul. Łąkowej Zespół Tańca Ludowego "Promyki" da półtoragodzinny koncert, na który złoży się 9 tańców z kilku regionów Polski i koncert piosenek warszawskich. W sobotę 3 czerwca ponownie zobaczymy nasze lokalne gwiazdy – tym razem w wersji tylko muzycznej. "Promyki" zaśpiewają 2 utwory, ale za to w jakich okolicznościach! Najpierw wspólnie z Sorry Boys (start godz. 19.20) ich przebój z roku 2016 "Wracam" a następnie "Na szczycie" z Grubsonem (start godz. 21)!

W naszym Namiocie Pełnym Kultury czekać na Was będzie "Eko-sztuka" – warsztaty malowania na rzeczach z odzysku, które poprowadzi artystka Barbara Wymazał. W godz. 15.30-18 zobaczysz jak dać zwykłym przedmiotom drugie, artystyczne życie. Nauczysz się zmienić słoik, pudełko lub puszkę w prawdziwy, artystyczny skarb. Również w naszym kulturalnym namiocie Fundacja Edukacyjna ARGO zaprosi na spotkanie z psami pracującym, w trakcie których wysłuchacie porad trenera i behawiorsty i dowiecie się co zrobić, by życie z naszym czworonożnym przyjacielem było łatwiejsze. Zapraszamy!

2 CZERWCA
17.00 rozpoczęcie
17.10 występy zespołów międzynarodowych z gmin partnerskich
18.15 koncert „Promyki Folk Dance Ensemble”
20.00 koncert symfoniczny orkiestry Sinfonia Viva 

3 CZERWCA
14.30 parada ekologiczna i oficjalne rozpoczęcie
15.30 Wieliszewskie Palio
17.50 koncert ARS LATRANS ORCHESTRA
19.20 koncert SORRY BOYS (ft. „Promyki Folk Dance Ensemble”)
21.00 koncert GRUBSON (ft. „Promyki Folk Dance Ensemble”)
22.30 zakończenie

PONADTO: Warsztaty kulinarne ZERO WASTE z Sylwią Majcher / Ekologiczny TOR PRZESZKÓD dla dzieci / DZIECIAKI SADZENIAKI czyli jak prawidłowo SADZIĆ ROŚLINY / Majsterkowanie – robimy BUDKI DLA PTAKÓW / Warsztat – OSZCZĘDZANIE ZASOBÓW w domu / DROGA RECYKLINGU – warsztaty tworzenia magnesów i biżuterii ze zużytego sprzętu / Quizy ekologiczne z upominkami dla uczestników / Ekologiczne KOŁO FORTUNY / i wiele innych atrakcji!

Umieszczono: 30.05.2023 r., godz. 13.24