Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Noc Kultury w Noc Muzeów

W najbliższy weekend w wielu miejscach w Polsce i w całej Europie, muzea, galerie i inne instytucje kultury otworzą swoje podwoje w nietypowych „nocnych” godzinach. W tym roku do akcji dołącza Ośrodek Kultury w Wieliszewie, zapraszając do Gminnego Centrum Kultury w Łajskach na wernisaż malarstwa Barbary Wymazał i koncert rockowego zespołu Provizorka. Start symbolicznie o godz. 21 – o tej porze kończą się zwyczajowo zajęcia sekcji działających w GCK.
Preludium do wieczornych wydarzeń, będą warsztaty malowania pejzażu akwarelowego pt. „Wieliszewskie inspiracje”, które w godz. 11-13.30 poprowadzi w Łajskach Barbara Wymazał. Związana z Legionowem i Warszawą, artystka sztuk wizualnych, akwarelistka, graficzka, absolwentka warszawskiej ASP, nie ukrywa, że widoki malowniczych okolic Wieliszewa podziwiane przy okazji spacerów, skradły jej serce. To one będą głównym tematem warsztatów, w trakcie których uczestnicy (pow. 16 roku życia) otrzymają porcję wiedzy technicznej oraz przyjemnej praktyki – opanowując podstawy malowania nieba, łąk, barwnych widoków. Koszt udziału w warsztatach to 50 zł, w tej cenie uczestnicy otrzymają wszelkie materiały, zaś w ramach Nocy Kultury i wernisażu o godz. 21 – okazję do prezentacji własnych dzieł wspólnie z Barbarą Wymazał.

 Barbara Wymazał tworzy w technice akwarelowej od 12 lat. Prowadzi kursy oraz warsztaty artystyczne. Edukuje młodzież, dorosłych i prowadzi indywidualne konsultacje techniczne dla artystów. Dwa główne cykle nad którymi aktualnie pracuje artystka, to cykl „Niedopowiedzenia” składający się z linorytów, monotypii i kompozycji wykonywanych autorska techniką oraz cykl „Reflections” złożony z akwareli wielkoformatowych przedstawiających pejzaże. Warsztaty prowadzone we współpracy z Fundacja Edukacyjna ARGO. Zapraszamy na profile artystki na IG:
www.instagram.com/b.wymazal/
www.instagram.com/barbarawymazal/

W ramach Nocy Kultury odbędzie się jeszcze jedno wydarzenie – podsumowujący wernisaż koncert zespołu Provizorka, doskonale znanego nie tylko wieliszewskiej publiczności z koncertów w ramach WOŚP, gminnych świąt w Wieliszewie, Jabłonnie i okolicy. Provizorka to grupa zdolnych, sympatycznych, młodych ludzi – mieszkańców powiatu legionowskiego (gmin Wieliszew, Jabłonna i Legionowo), którzy spotykają się wspólnie muzykując w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. W repertuarze mają zarówno klasykę polskiego i światowego rocka, przeboje sceny alternatywnej jak i rock’n’rollowe aranżacje lżejszych przebojów a od niedawna również własne kompozycje. Polecamy i zapraszamy!
Umieszczono: 11.05.2023 r., godz. 15.10