Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Grace i Gloria” w Klenczonie – kolejna odsłona Teatru Mazowieckiego w Wieliszewie

Zapraszamy na drugą odsłonę gościnnego cyklu Teatru Mazowieckiego – „Grace i Gloria”, spektakl Toma Zieglera w reżyserii Bogdana Augustyniaka, z muzyką Jerzego Satanowskiego, w gwiazdorskiej obsadzie – ze Stanisławą Celińską i Lucyną Malec w rolach głównych, w Sali Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie już 13 października (czwartek, godz. 19:00). Bilety w cenie 45 zł (spektakl trwa 120 minut) do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach. Zapraszamy!


Wykształcona i finansowo „ustawiona” 45-letnia bizneswoman Gloria, mająca za sobą nieudane małżeństwo i śmierć syna, chcąc oswoić się z problemem śmierci, zostaje wolontariuszką doglądającą pacjentów kierowanych do hospicjów. Jedną z nich jest Grace – choć ciężko doświadczona życiowo i nieuleczalnie chora, nie tracąca optymizmu, wiary w siebie i psychicznej siły 90-latka.

Premiera spektaklu odbyła się przy okazji jubileuszu działalności aktorskiej Stanisławy Celińskiej. To wzruszające, przepełnione poczuciem humoru i życiowej mądrości, zaskakujące zwrotami akcji, studium psychologiczne dwóch kobiet o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i odmiennych doświadczeniach życiowych. Opowieść dotykająca trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosąca nadzieję i optymizm. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku: Pierwszą Nagrodę Jury i Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl, Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

Wywiad z aktorkami:
http://www.teatrmazowiecki.pl/grace-i-gloria/

Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (kompleks administracyjny przy ul. Modlińskiej 1), czwartek, 13 października, godz. 19:00
Bilety w cenie 45 zł do nabycia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach.


autor: Tom Ziegler
przekład: Jacek Kadczuk
reżyseria: Bogdan Augustyniak
scenografia: Jerzy Rudzki
muzyka: Jerzy Satanowski
obsada: Stanisława Celińska, Lucyna Malec
cza trwania: 120 minut (w tym 15 minutowa przerwa)

Teatr Mazowiecki

Pod kierownictwem Mazowieckiego Instytutu Kultury w lutym 2015 roku została powołana sieć partnerskich scen na Mazowszu. Jej ideą jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność. Projekt, początkowo swym zasięgiem obejmujący kilka miejscowości Mazowsza, bardzo szybko się rozwija i przynosi coraz lepsze efekty. Dzięki podjętym działaniom spektakle teatralne z cenionymi aktorami najlepszych scen warszawskich na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń kulturalnych w kilkunastu miastach na Mazowszu. Od czerwca 2016 r. jako 15-y dołączył do nich Wieliszew. Patronat medialny nad wieliszewskim cyklem (zainaugurowanym dramatem Érica Emanuela Schmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” z Emilią Komarnicką i Redbadem Klijnstrą w rolach głównych) objęła rozgłośnia Radio Dla Ciebie, tygodnik społeczno-kulturalny Gazeta Powiatowa oraz portal Legio24.pl.

(foto: materiały Teatru Mazowieckiego)

ZAPRASZAMY!

Umieszczono: 14.09.2016 r., godz. 12.30