Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Balet - zajęcia taneczne z elementami baletu

(zajęcia grupowe, dzieci - hala sportowa w Wieliszewie)
Zajęcia odbywają się w wyposażonej w lustra i poręcze sali do gimnastyki korekcyjnej w hali sportowej w Wieliszewie (ul. Modlińska 65).

prowadzenie: instruktor baletu Małgorzata Harmacińska (tel. 510 757 126)
odpłatność: (u instruktora)


Praca z dziećmi obejmuje naukę pozycji nóg w tańcu klasycznym, zasady prowadzenia rąk, poznawanie ćwiczeń baletowych i wykorzystywanie ich w choreografiach tanecznych. W młodszych grupach zabawy taneczne przeplatane są nauką baletowego pas. Zajęcia te kształtują piękną sylwetkę, zwiększają gibkość ciała i usprawniają fizycznie dzieci. Wykorzystywanie do lekcji muzyki klasycznej i jej interpretacja taneczna kształtuje artystyczną wrażliwość najmłodszych.

Zajęcia prowadzi Małgorzata Harmacińska, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie. W latach 1985-2006 tańczyła w zespole baletowym Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie m.in. w spetaklach: „Don Juan” Bejarta, „Serenada” Balanchine'a, „La Sylphide”, „Jezioro Łabędzie”, „Giselle”, „Dziadek do Orzechów”, „Śpiąca Królewna”, „Don Kichot” „Romeo i Julia”, „Cyganka”, „Grek Zorba”. Równolegle ukończyła studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej ZNP w Warszawie i wykorzystując swoje doświadczenia od 2006 roku prowadzi zajęcia baletowe z dziećmi i młodzieżą według autorskiego programu, z podziałem na grupy wiekowe.