Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zajęcia prozdrowotne

(zajęcia grupowe)

odpłatność: (płatność u instruktora)

Wszelkie sprawy wynikłe z nieobecności spowodowanej wypadkami losowymi, chorobą, odwołaniem zajęć przez instruktora i inne przypadki oraz związane z nimi rozliczenia rozstrzygają instruktorzy i uczestnicy zajęć.

Jest to grupa zajęć prozdrowotnych z elementami rehabilitacji, skierowana dla każdego, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej / kondycję zdrowotną. Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej, kondycji mięśni i stawów.

Jeśli odczuwasz napięcie lub ból pleców, bóle w obrębie kręgosłupa, bóle stawów, prowadzisz siedzący tryb życia, jesteś narażona/y na stres. Ćwiczenia dedykowane również osobom, które z różnych względów nie powinny nadwyrężać stawów.

Kilka słów o elementach zajęć:

PILATES - system ćwiczeń fizycznych wymyślony na początku XX wieku przez Niemca Josefa Humbertusa Pilatesa, którego celem miało być rozciągnięcie i uelastycznienie wszystkich mięśni ciała. System pilates to połączenie jogi, baletu i ćwiczeń izometrycznych. Metoda ta przyczynia się do: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

BODY BALL - zajęcia o umiarkowanej intensywności z wykorzystaniem piłek o średnicy 55-75 cm (w zależności od wzrostu). Spokojne zajęcia wzmacniające wszystkie partie ciała oraz relaksująco - rozciągające. Ćwiczenia z piłką należą do grupy ćwiczeń równoważnych. Poprzez szukanie balansu w czasie wykonywania ćwiczeń wzmacniają się mięśnie posturalne (odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy). Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

ZDROWY KRĘGOSŁUP - zajęcia specjalistyczne mające charakter zarówno profilaktyczny jak i terapeutyczny w zakresie bólu pleców i skrzywień kręgosłupa. Ćwiczenia na bazie pilatesa wzmacniają głębokie partie mięśniowe pleców. Sprzymierzeńcem w walce z bólem kręgosłupa są ćwiczenia z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych (dużych - fit ball, małych - easy ball). Zajęcia dla wszystkich.

Przed nami

pnwtśrczptsond
  12345
6789101112
13141516171819
202122232425
26

26.01.2020 r., godz. 19.00
Stand-up: Abelard Giza - "PINIATA"

2728293031  

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • RSJ HOUSE Sp. z o.o.
  • Windsor Hotel****