Jesteś tutaj:

Główna treść strony

39. Konkurs Recytatorski WARSZAWSKA SYRENKA

Rusza 39. edycja Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", który od lat z powodzeniem promuje kulturę języka na Mazowszu. Konkurs ma za zadanie, obok wyłowienia młodych talentów recytatorskich, zachęcać do żywego kontaktu z literaturą i poezją. Eliminacje gminne odbędą się 4 marca 2016 roku w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach o godzinie 10.00. Zgłoszenia do 29 lutego! W jury same znakomitości: Przemysław Stippa, Anna Markowicz, Leszek Zduń.


Karta Uczestnika
Regulamin

Już od 39 lat Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka" z powodzeniem promuje kulturę języka i rozpowszechnia kulturę słowa na Mazowszu. Co roku, w eliminacjach do finału bierze udział kilkanaście tysięcy dzieci i młodzieży z całego województwa mazowieckiego. Istotą konkursu jest pobudzanie aktywności artystycznej, ujawnianie młodych talentów recytatorskich, ale również wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa i popularyzacja literatury. Wartością konkursu, w którym uczestniczą kolejne pokolenia dzieci i młodzieży jest jego kulturotwórcza siła: żywy kontakt ze słowem, z największą polską i światową poezją.

Do udziału w eliminacjach gminnych (piątek, 4 marca 2016, Gminne Centrum Kultury w Łajskach), w trzech przedziałach wiekowych, przystąpić mogą reprezentanci placówek oświatowych z terenu Gminy Wieliszew - uczniowie szkół podstawowych (kl. 0-III, kl. IV-VI) oraz uczniowie gimnazjów (kl. I-III). Placówki te przeprowadzają również wewnętrzne eliminacje. Warunkiem przystąpienia do etapu gminnego jest dostarczenie do Ośrodka Kultury w Wieliszewie (Gminne Centrum Kultury - Łajski, ul. Moniuszki 2/róg Nowodworskiej / e-mail: kultura@wieliszew.pl) kart uczestników. Termin spływania zgłoszeń mija we poniedziałek, 29 lutego 2016.

W tym roku w jury eliminacji gminnych zasiądą same znakomitości: Przemysław Stippa (polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy i dubbingowy), Anna Markowicz (polska aktorka teatralna, telewizyjna, skrzypaczka, kontrabasistka, wokalistka), Leszek Zduń (polski aktor teatralny, telewizyjny, filmowy, reżyser dubbingu).

Konkurs prowadzony jest metodą czterostopniowych eliminacji:
I Etap: Eliminacje środowiskowe odbywają się w szkołach i placówkach kulturalno-oświatowych na terenie dzielnic i gmin.
II Etap: Eliminacje gminne dla laureatów eliminacji środowiskowych, przeprowadzają gminne ośrodki kultury.
Uwaga! Zgodnie z ustaleniami organizatora etapu gminnego w Gminie Wieliszew, Komisje szkolne (środowiskowe) kwalifikują do eliminacji gminnych:
- 2 recytatorów (z każdej kategorii wiekowej), gdy liczba uprawnionych do startu w eliminacjach (liczba uczniów w szkole w danym przedziale wiekowym) jest mniejsza niż 50
- 3 recytatorów (z każdej kategorii wiekowej), gdy liczba uprawnionych do startu w eliminacjach (liczba uczniów w szkole w danym przedziale wiekowym) mieści się w przedziale 51-100
- 4 recytatorów (z każdej kategorii wiekowej), gdy liczba uprawnionych do startu w eliminacjach (liczba uczniów w szkole w danym przedziale wiekowym) mieści się w przedziale powyżej 100
III Etap: Eliminacje powiatowe dla laureatów eliminacji gminnych, przeprowadzają wytypowane placówki na terenie powiatu.
IV Etap: Finał konkursu dla laureatów eliminacji powiatowych i stołecznych w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki Komisje powiatowe i stołeczne kwalifikują do Finału.

ZAPRASZAMY!
Umieszczono: 15.02.2016 r., godz. 14.41