Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Mini opera w Sali Klenczona – operowo-językowy zawrót głowy dla najmłodszych już we wrześniu!

W piątek, 21 września o godz. 19, zapraszamy najmłodszych (w wieku 7-13 lat) i ich opiekunów na wyjątkowy, przygotowany z niezwykłą dbałością o wysoki poziom artystyczny spektakl edukacyjny, który przybliża młodym melomanom muzykę klasyczną, zachęca do poprawnego posługiwania się polszczyzną, a przy tym doskonale bawi! Wydarzenie reżyserowane przez Annę Seniuk, z muzyką Macieja Małeckiego, gościć będzie w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie, a bilety w cenie 25 zł dostępne są w GCK w Łajskach. Zapraszamy!
muzyka: Maciej Małecki
libretto: Magdalena Małecka-Wipppich
reżyseria: Anna Seniuk
teksty: Magdalena Małecka-Wipppich i Małgorzata Strzałkowska
scenografia: Marta Kodeniec
wykonawcy: Joanna Freszel w roli Kropki (sopran), Artur Janda w roli Wykrzyknika (bas baryton), Kwartet "Polonika" (orkiestra, chór i narrator) w składzie: Paulina Kusa (skrzypce I), Anna Szalińska (skrzypce II), Magdalena Małecka-Wippich (altówka), Krystyna Wiśniewska (wiolonczela)
czas trwania: około 60 minut
data: piątek, 21 września 2018 r., godz. 19:00
miejsce: Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie (ul. Modlińska 1)
Spektakl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 7-13 lat oraz ich opiekunów. Więcej o spektaklu: www.miniopera.pl
patronat medialny: Gazeta Powiatowa, Gazeta Wieliszewska, Mazowieckie To i Owo, Legio24.pl, Miejscowa na weekend, Radio Hobby

Oto jesteśmy świadkami niezwykłej chwili. Już za moment odbędzie się uroczysta premiera opery dziecięcej! Kropka wraz z Wykrzyknikiem czekają za kulisami i nerwowo zerkają na widownię... Kto by jednak pomyślał, że kłopoty zaczną się jeszcze przed rozpoczęciem spektaklu? Wykrzyknik co rusz szuka okazji, żeby uciec ze sceny. Kropka próbując ratować sytuację, wdaje się w ciągłe kłótnie z Wykrzyknikiem. Muzycy są zdezorientowani! Na domiar złego okazuje się, że Wykrzyknik zapomniał dostarczyć wykonawcom libretta operowego na dzisiejszy wieczór... Odtąd wszyscy artyści zmuszeni są impro¬wizować i zdać się na własne pomysły. Czy uda im się przełamać przeciwności, pokonać błędy językowe, pogodzić między sobą i doprowadzić operę do wielkiego finału?

Ta barwna opowieść w zabawny, lekki i chwilami zaskakujący sposób wprowadza młodych słuchaczy w świat muzyki klasycznej oraz trudności związanych z dykcją i mową ojczystą. Nie znajdziemy tu jednak nużącej dydaktyki. Przeciwnie. Operowo-językowy zawrót głowy to doskonała okazja do zabawy i śmiechu. Chodzi przecież o to, by zarazić dzieci zapałem do piękna klasycznej opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. Dlatego w spektaklu pojawią się wspólne zabawy i ćwiczenia, pojedynki „na słowa”, a nawet aria śpiewana razem z publicznością.

Inspiracją do powstania mini opery były wiersze wybitnej pisarki dziecięcej — Małgorzaty Strzałkowskiej, pochodzące z tomików „Gimnastyka dla języka” oraz „Wierszyki łamiące języki”. Za zgodą autorki wybrane wiersze zostały włączone do spektaklu.

ZAPRASZAMY!

Umieszczono: 31.07.2018 r., godz. 15.35