Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Boże Mój!” Anat Gov - kolejny spektakl Teatru Mazowieckiego w Sali Klenczona już w listopadzie

Zapraszamy na kolejną wizytę Teatru Mazowieckiego w Wieliszewie - „Boże mój!”, spektakl Anat Gov w adaptacji, reżyserii i opracowaniu muzycznym Marka Pasiecznego, z Dorotą Landowską i Andrzejem Mastalerzem w rolach głównych. 26 listopada (sobota, godz. 19:00), Sala Koncertowa im. Krzysztofa Klenczona. Bilety w cenie 35 zł do kupienia w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach od 10 października.

Trzecia odsłona w ramach Teatru Mazowieckiego w Wieliszewie – spektakl, którego premiera w TM miała miejsce 5 marca 2016 r. – to dzieło autorki cieszących się w Izraelu wielkim powodzeniem komedii rodzinnych, która swoją karierę zaczęła od pisania scenariuszy do izraelskich programów satyrycznych, ale dopiero pisząc dla teatru mogła powiedzieć rzeczy, które we współczesnym Izraelu wciąż stanowią tabu. Jej sztuki wystawiane głównie w Teatrze Cameri w Tel Awiwie zawsze odnosiły sukcesy i dziś zapełniają sale teatralne w Europie i za oceanem.

Izraelska scenarzystka z delikatnością i wyczuciem zadaje widzom trudne pytania, w lekki i inteligentny sposób porusza poważne tematy, zapraszając na sesję terapeutyczną, w której pacjentem jest sam… Bóg. Pan B. pojawia się nagle w gabinecie lekarki – samotnej matki autystycznego chłopca, prosząc o pomoc. Kto jednak w rzeczywistości tej pomocy potrzebuje, kto jest pacjentem a kto lekarzem, kto komu pomaga? Anat Gov pisała swój komediodramat mając świadomość choroby nowotworowej – walkę z nią przegrała, jej sztuka nie jest jednak zapisem zgorzknienia, nie dając prostych i gotowych rozwiązań, ofiarowuje widzom nadzieję i nie pozostawia obojętnym. Ascetyczna, prosta scenografia, ekspresyjna muzyka, gra świateł tworzą doskonale skomponowaną całość – świat, który wciąga widzów od pierwszej chwili. Takiej sesji nie można pominąć, zwłaszcza kiedy grają tak znakomici aktorzy, jak Dorota Landowska i Andrzej Mastalerz. Zobaczymy ich w różnych i zaskakujących wzajemnych relacjach. Lekarka i pacjent, matka i syn, kobieta i mężczyzna – to niektóre z nich… złożone, zmienne, czasami przeczące sobie, ale prawdziwe, tak jak samo życie.

autor: Anat Gov
przekład: Agnieszka Olek
adaptacja, reżyseria i opracowanie muzyczne: Marek Pasieczny
scenografia: Joanna Macha, Marcelina Początek-Kunikowska
kostiumy: Agnieszka Werner-Szyrle
fotografie: Rafał Latoszek
występują: Dorota Landowska, Andrzej Mastalerz

Teatr Mazowiecki

Pod kierownictwem Mazowieckiego Instytutu Kultury w lutym 2015 roku została powołana sieć partnerskich scen na Mazowszu. Jej ideą jest wyjście ze sztuką teatralną poza centra wielkomiejskie i przekonanie, że właśnie tam i przy pomocy lokalnych partnerów, należy szukać odbiorców i budować publiczność. Projekt, początkowo swym zasięgiem obejmujący kilka miejscowości Mazowsza, bardzo szybko się rozwija i przynosi coraz lepsze efekty. Dzięki podjętym działaniom spektakle teatralne z cenionymi aktorami najlepszych scen warszawskich na stałe weszły już do kalendarza wydarzeń kulturalnych w kilkunastu miastach na Mazowszu. Od czerwca 2016 r. jako 15-y dołączył do nich Wieliszew. Patronat medialny nad wieliszewskim cyklem (zainaugurowanym dramatem Érica Emanuela Schmitta pt. „Małe zbrodnie małżeńskie” z Emilią Komarnicką i Redbadem Klijnstrą w rolach głównych) objęła rozgłośnia Radio Dla Ciebie, tygodnik społeczno-kulturalny Gazeta Powiatowa oraz portal Legio24.pl.
Umieszczono: 27.09.2016 r., godz. 20.23