Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Dobiega końca remont w GCK w Łajskach

Prace remontowe w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach dobiegają końca. Przez ostatnie tygodnie nasza „kawiarenka” przeszła małą rewolucję. Po ustawieniu ścian działowych, które wyznaczyły podział nowych pomieszczeń, wnętrza pomalowano, zmodernizowana została instalacja niskoprądowa oraz sieć teleinformatyczna. Kluczowym dla zmiany układu funkcjonalnego było ustawienie nowych przegród ze szkła hartowanego wraz ze szklanymi drzwiami, które oddzieliły strefę biurowo-administracyjną od punktu obsługi użytkowników GCK.
Wszystko po to, by przygotować budynek do nowego roku kulturalnego, którego początek zbliża się wielkimi krokami. Nowe biuro będzie spełniało obowiązujące wytyczne sanitarno-epidemiologiczne, do których dostosowujemy również cały budynek Gminnego Centrum Kultury w Łajskach. Oddzielenie pomieszczeń biura i kasy od strefy użytkownika, umożliwi korzystanie z nich w warunkach optymalnych i bezpiecznych tak dla pracowników jak i użytkowników. Zwieńczeniem prowadzonych prac będzie adaptacja dotychczasowych pomieszczeń biurowych na pracownię muzyczną. W nowym lokum znajdą miejsce wszystkie obecne i nowe sekcje muzyczne: pianina/fortepianu, perkusji, gitary, zajęcia wokalne, chór, zespół muzyczny oraz nowość – nauka gry na flecie poprzecznym!

Prace prowadzone są z wykorzystaniem dofinansowania ze środków programu „Infrastruktura Domów Kultury” Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Umieszczono: 02.09.2020 r., godz. 11.01