Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Promyki – podsumowanie sezonu turniejowego 2019

Korzystając z wymuszonej przerwy w turniejowym kalendarzu tańców polskich, podsumowujemy poprzedni sezon rywalizacji par z Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich organizowanych pod patronatem Polskiej Sekcji CIOFF®. Sezon udany, biorąc pod uwagę fakt, iż wiele naszych par zostało przeszeregowanych do wyższych klas startowych. Oto kilka faktów i statystyk podsumowujących miniony rok turniejowy.
"Promyki" w Olsztynie

- W 2019 roku „Promyki” wzięły udział w 8 na 14 zorganizowanych turniejów tanecznych w Polsce: w Puławach, Wieliszewie, warszawskim Wilanowie, Dobczycach, Olsztynie, Wronkach, Katowicach i Drohiczynie. Przetańczyły w nich łącznie około 1430 minut!
- We wszystkich turniejach (wliczając pary ZTL „Promyki”) wystąpiło blisko 3 tysiące tancerek
i tancerzy z najlepszych ośrodków tanecznych w kraju.
- 24 razy pary ZTL „Promyki” stawały na podium zawodów.
- Koejny rok w drodze na turnieje wieliszewskie pary przemierzyły prawie cały kraj pokonując łącznie 3450 km (to jest niemal całą długość granic Polski, które wraz z granicami morskimi liczą w sumie 3511 km).
- Starty „Promyków” sędziowie Polskiej Sekcji CIOFF® oceniali łącznie 56 razy (czterokrotnie w gronie sędziowskim zasiadał instruktor Dariusz Skrzydlewski).
- Na próbach w hali sportowej w Wieliszewie nasi tancerze spędzili w 2019 roku ponad 280 godzin.

Maciej Tobiasz i Jagoda Rydelek na parkiecie w Dobczycach

Każdy start i zajęcie określonego miejsca w turnieju to zdobycie przez daną parę punktów do rankingu rocznego, który podsumowywany jest pod koniec każdego roku. Oto miejsca par ZTL „Promyki” w rankingu za rok 2019 (przypomnijmy, że nasze pary nie brały udziału we wszystkich turniejach w roku).

KAT IIIB (12-15 lat):
- Marcin Kańkowski, Zuzanna Szmyt – 1. miejsce (najlepsza para w Polsce w tej kategorii; od 2020 r. para ta przeszła do wyższej klasy A; para wygrała 5 turniejów – na 6 startów)
- Maciej Tobiasz, Jagoda Rydelek – 5. miejsce
- Kamil Szymański, Paulina Barabasz – 13. miejsce

Marcin Kańkowski i Zuzanna Szmyt na najwyższym stopniu podium w Dobczycach

Kat IVA (15-18 lat):
- Bartosz Bisialski, Julia Szmyt – 4. miejsce
- Wiktor Jakóbczak, Agnieszka Kowalik – 7. miejsce

"Promyki" w Dobczycach

Kat VA (19-26 lat):
- Kuba Rembelski, Julia Kowalik – 2. miejsce
Warto podkreślić, że kat. V uważana jest za prezentującą najwyższy poziom sportowy i skupiającą nalepsze pary taneczne w Polsce w okresie ich szczytowej formy. Tak znakomity wynik (para przegrała o włos 1. miejsce) udało się naszej parze osiągnąć w pierwszym roku startów w tej prestiżowej kategorii i w rywalizacji ze starszymi i bardziej doświadczonymi parami.

"Promyki' w Puławach

Rok 2019 był również kolejnym sezonem zbierania turniejowych doświadczeń dla par będących na początku przygody z tańcami polskimi w formie towarzyskiej, startujących w nowymi partnerami, a także debiutantów, którym udało się wystąpić w pojedynczych konkursach. Są w tej licznej grupie: Dawid Jankowski i Zuzanna Mulik, Adrian Ostaszewski i Róża Jabłonowska, Paweł Typek i Iga Bojanowska, Maciej Tarach i Aleksandra Zakrzewska, Kacper Strzelczyk i Ariana Fijałkowska, Miłosz Drozdowski i Liliana Tylka, Piotr Żaluk i Antonina Bańkowska. By dojść do poziomu, jaki prezentują ich starsi koledzy, muszą wylać jeszcze sporo potu w czasie kolejnych prób. Życzymy im wszystkim rychłych sukcesów!

OKW / Promyki
Umieszczono: 08.04.2020 r., godz. 13.25