Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Spektakl edukacyjny "LEM_ONIADA" w Klenczonie – wstęp wolny!

Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Ośrodek Kultury w Wieliszewie zapraszają na spektakl teatralno-taneczny "LEM_ONIADA" przygotowany przez Fundację ART_committed. Przedstawienie odbędzie się w środę 19 lutego o godz. 16 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Spektakl powstał na podstawie twórczości Stanisława Lema i odwołuje się m.in. do "Bajek robotów" – polecamy go szczególnie młodym widzom!
- O czym marzą i jak się czują nasi widzowie w wieku lat kilkunastu, pod królewskimi rządami rodziców oraz szkolnych dostojników? Jak się czujecie i kim jesteście w kosmosie zależności i relacji? Przyglądamy się Wam jak przybyszom z innej planety – czy rozpoznacie siebie w Automateuszu i Elektrinie? Czy wybrzmi z tego Lem? Czy to ważne i Wasze? – pytają twórcy spektaklu, nagrodzonego w roku 2017 I miejscem w kategorii organizacji pozarządowych w Warszawskim Programie Edukacji Kulturalnej. 2017 – Z „Bajek robotów” i innych gwiezdnych opowieści Stanisława Lema czerpiemy tematy oraz konwencję bajki, która wcale nie chce bajki przypominać. Bo przecież młodzież nie wierzy w takie bzdury… A w co wierzy?

"LEM_ONIADA" to spektakl teatralno-taneczny powstały w oparciu o twórczość Stanisława Lema ze szczególnym uwzględnieniem „Bajek robotów”. Tekst sztuki stworzyła Paulina Danecka, reżyserią zajął się Waldemar Raźniak. Spektakl w swoim założeniu skierowany jest do starszej młodzieży szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów oraz liceów. Myślą przewodnią "LEM_ONIADY" jest próba odtworzenia i zinterpretowania koncepcji przestrzeni wirtualnej – cyber przestrzeni. W tym celu wykorzystane zostały ramy twórczości i wyobraźni Lema. Spektakl nie jest jednak inscenizacją lektury szkolnej. Jest spektaklem o wartościach i o człowieku, stawia odbiorcy pytanie o jego miejsce w świecie. Pojawiają się w nim uniwersalne tematy i problemy obecnej młodzieży, która coraz częściej żyje wśród antywartości w antyświecie: mechanicznych relacji, mechanicznego ciała, braku komunikacji, ucieczki w sieć, nienawiści.

Reżyseria: Waldemar Raźniak
Tekst: Paulina Danecka
Scenografia: Matylda Sałajewska
Muzyka: Michał Paduch
Obsada: Magdalena Fejdasz, Paulina Jóźwicka, Jakub Krawczyk
Czas: 45 minut
Wstęp wolny!


Umieszczono: 06.02.2020 r., godz. 10.20