Jesteś tutaj:

Główna treść strony

WOŚP po raz 28 !

Już tradycyjnie Ośrodek Kultury w Wieliszewie oraz Zespół Tańca Ludowego „Promyki” włączyli się w finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach wieliszewskiego sztabu, który swoją siedzibę otworzył 12 stycznia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II. Na aukcję oraz kiermasz trafiły prace członków i instruktora naszej sekcji ceramiki a także książki wycofane z naszych bibliotek. Na scenie zaś zaprezentowała się Sekcja Wokalna OKW działające pod okiem Mikołaja Zwolińskiego oraz ZTL „Promyki” z programem kolędowym oraz tanecznym.
Wspaniałe prace przekazała nasza sekcja ceramiczna i jej instruktor Joanna Szymańska-Wajer. Były to zarówno prace dzieci uczęszczających do sekcji działającej w Łajskach, jak i artystyczno-użytkowe ceramiki autorstwa pani Joanny . Wszystkie przedmioty niepowtarzalne i wykonane w 100% ręcznie! Uwalnialiśmy również książki wycofane z naszych bibliotek publicznych i przekazane przez naszych czytelników – nierzadko białe kruki, pozycje zarówno stosunkowo nowe jak i te sprzed kilku dekad. Za każdą pozycję zbieraliśmy dobrowolne datki do orkiestrowej puszki. Do przedmiotów na licytację trafił kulturalny voucher (dla 2 osób) na wszystkie biletowane wydarzenia organizowane w roku 2020 przez Ośrodek Kultury w Wieliszewie oraz voucher dla dwóch osób na Stand-Up Abelarda Gizy organizowany w styczniu w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie. Panie Katarzyna Witkowska i Joanna Szymańska-Wajer przekazały na aukcję dwie przepiękne laleczki wykonane metodą szydełkową. Nasze „Promyki” przekazały na aukcję jedną ze swoich cennych pamiątek- ręcznie malowany talerz w eleganckim etui przywieziony w 2007 roku z gminy Akşehir położonej w południowej Turcji oraz płytę Zespołu z ludowymi piosenkami w nowoczesnych aranżacjach „Jak w kalejdoskopie”. Kulturalnemu stoisku towarzyszyła foto-budka, zaś nad całością czuwali wolontariusze – Katarzyna Jazłowiecka z mężem i dziećmi oraz tancerka ZTL „Promyki” Zuzanna Szmyt. Dziękujemy! Na scenie wieliszewskiego sztabu zaprezentowali się nasi kulturalni artyści – Zespół Tańca Ludowego „Promyki” (z repertuarem kolędowym oraz w tańcach Spiskich i z regionu Górnego Śląska) oraz podopieczni Mikołaja Zwolińskiego z sekcji wokalnej OKW wraz z zespołem muzycznym „Prowizorka”. Grupa młodzieżowa ZTL „Promyki” zatańczyła również gościnnie w sztabie w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Legionowie gdzie została przyjęta z wielkim entuzjazmem i nagrodzona gromkimi brawami.
Sztab WOŚP w SP2 zebrał ponad 74 tys. – ustanawiając kolejny rekord wieliszewskiej zbiórki. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy dołożyć cegiełkę do tak szczytnego celu. Dziękujemy wolontariuszom, młodym artystom, instruktorom i osobą licytującym przedmioty na aukcji zachęcając do powtórki w przyszłym roku! Szczególnie dziękujemy Panu Krzysztofowi Romatowskiemu za udostępnienie za darmo autokaru dla tancerzy ZTL "Promyki".


Umieszczono: 14.01.2020 r., godz. 13.24

Przed nami

pnwtśrczptsond
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28

28.09.2020 r., godz. 16.00
Nowe otwarcie w Gminnym Centrum Kultury

2930    

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl https://biletyna.pl/Wieliszew

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • RSJ HOUSE Sp. z o.o.
  • Windsor Hotel****