Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Każdy może być aktorem – w Łajskach rusza nowa grupa teatralna adresowana do dorosłych

Na zabawę w teatr, nierzadko coś więcej, nigdy nie jest za późno a aktorem może zostać każdy – te dewizy będą przyświecać nowej sekcji teatralnej Ośrodka Kultury w Wieliszewie adresowanej do osób dorosłych, którą poprowadzi Walentyna Janiszewska, doskonale kojarzona z wielu projektów nie tylko teatralnych realizowanych na terenie powiatu legionowskiego. Na pierwsze zapoznawcze spotkanie w ramach Tygodnia Otwartego w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach zapraszamy wszystkich chętnych we wtorek 17 września o godz. 19.30.
Krystyna Feldman, Agata Kulesza, Grażyna Wolszczak, Danuta Stenka, Robert Więckiewicz, Andrzej Grabowski, Marian Dziędziel, Betty White, Morgan Freeman, Samuel L. Jackson, Alan Rickman, a nawet Louis de Funès – to tylko część z aktorskich gwiazd, które na sławę czekały bardzo długo. Inni, jak Danny Trejo czy Harvey Keitel, swoją przygodę z aktorstwem zaczęli już w dojrzałym wieku – ten pierwszy zresztą zupełnie przypadkowo mając za sobą w sumie 11 lat spędzonych w więzieniu. Wśród znanych aktorskich nazwisk jest też wielu naturszczyków, jak choćby niezapomniany Jan Himilsbach.

– Jeśli więc od dziecka interesowałeś się aktorstwem ale nigdy nie odważyłeś wyjść na scenę, albo wręcz przeciwnie – pod wpływem teatru, kabaretu, kina czy telewizji zapałałeś miłością do aktorstwa już w dojrzałym wieku, zapraszamy Cię do naszej powstającej grupy aktorek i aktorów amatorów, w której będziemy bawić się w teatr i bawić się teatrem oraz jego różnymi wcieleniami – zachęca Walentyna Janiszewska. Nietuzinkowa, charyzmatyczna, lubiana, doświadczona instruktorka znana jest z wieloletniej pracy m.in. z grupami działającymi przy MOK w Legionowie („Teatr Form Niewymyślnych”, „Teatr Etiuda”, Klub Seniora „Zapominajka”), Ośrodku Kultury w Wieliszewie (grupy dziecięce „Ogrodniczki” i „Za parawanem”) oraz prowadzenia licznych spotkań poetyckich, wernisaży czy jurorowania w konkursach recytatorskich i przeglądach teatralnych. Jak zaznacza – w grupie znajdzie się również miejsce dla zainteresowanych pracą ze scenariuszem, scenografią i wszystkim co towarzyszy wystawieniu na scenie spektaklu, do czego w swojej działalności zmierza każdy teatr - również nowa teatralna grupa powstająca w Łajskach.

Umieszczono: 11.09.2019 r., godz. 14.33