Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„Grace i Gloria” ponownie w Klenczonie!

Po 3 latach od wieliszewskiej premiery „Grace i Gloria” w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona, cieszący się niesłabnącą popularnością spektakl z popisowymi kreacjami Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec ponownie zobaczymy w Wieliszewie! Wszystkich tych, którzy nie załapali się na pierwszy pokaz a także tych, którzy po raz drugi pragną zobaczyć dzieło Toma Zieglera w reżyserii Bogdana Augustyniaka, z muzyką Jerzego Satanowskiego zapraszamy do Sali Klenczona w Wieliszewie 22 września (niedziela, godz. 18). Bilety w cenie 45 zł dostępne w Gminnym Centrum Kultury w Łajskach* oraz serwisie internetowym ewejsciowki.pl!

* (sprzedaż biletów w GCK w sierpniu i wrześniu - do 13.09. - od poniedziałku do piątku w godz. 10.30-17)

Wykształcona i finansowo „ustawiona” 45-letnia bizneswoman Gloria, mająca za sobą nieudane małżeństwo i śmierć syna, chcąc oswoić się z problemem śmierci, zostaje wolontariuszką doglądającą pacjentów kierowanych do hospicjów. Jedną z nich jest Grace – choć ciężko doświadczona życiowo i nieuleczalnie chora, nie tracąca optymizmu, wiary w siebie i psychicznej siły 90-latka.

Premiera spektaklu odbyła się przy okazji jubileuszu działalności aktorskiej Stanisławy Celińskiej. To wzruszające, przepełnione poczuciem humoru i życiowej mądrości, zaskakujące zwrotami akcji, studium psychologiczne dwóch kobiet o krańcowo różnych temperamentach, charakterach i odmiennych doświadczeniach życiowych. Opowieść dotykająca trudnych tematów przemijania, jednocześnie niosąca nadzieję i optymizm. Brawurowa gra Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec tworzy widowisko pełne wdzięku i refleksji. Spektakl zdobył trzy pierwsze nagrody na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Prywatnych w Siedlcach w 2013 roku: Pierwszą Nagrodę Jury i Publiczności w kategorii Najlepszy Spektakl, Pierwszą Nagrodę Publiczności w kategorii Najlepsza Scenografia.

autor:
Tom Ziegler
przekład: Jacek Kadczuk
reżyseria: Bogdan Augustyniak
scenografia: Jerzy Rudzki
muzyka: Jerzy Satanowski
obsada: Stanisława Celińska, Lucyna Malec
cza trwania: 120 minut (w tym 15 minutowa przerwa)


Umieszczono: 14.08.2019 r., godz. 13.32

Przed nami

pnwtśrczptsond
     1
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl https://biletyna.pl/Wieliszew

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • RSJ HOUSE Sp. z o.o.
  • Windsor Hotel****