Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zimowisko „Promyków”

Przed Zespołem Tańca Ludowego „Promyki” kolejny pracowity rok zmagań i koncertów w kraju oraz za granicami Polski. Początek roku nasi tancerze poświęcili na odpoczynek i korzystając z ferii zimowych udali się na zespołowe zimowisko do podtatrzańskiego Murzasichla.
W dniach 6-13 lutego 30-osobowa grupa tancerzy i tancerek ZTL „Promyki” przebywała we wspaniałym i godnym polecenia pensjonacie „U Tośki”. Komfortowe warunki pobytu (piękne pokoje z łazienkami i TV, świetlica, siłownia, sauna i jacuzzi do dyspozycji) oraz doskonała kuchnia („tak wyborne potrawy rzadko spotyka się na stołach nawet w najlepszych hotelach”) pozwoliły wszystkim w pełni cieszyć się zimowym odpoczynkiem. Tydzień pod Tatrami upłynął pod znakiem jazdy na nartach („blisko 20 osób po raz pierwszy w życiu założyło narty i zapoznało z podstawowymi umiejętnościami jazdy!”), łyżwach (lodowisko w Nowym Targu), zwiedzaniu Zakopanego (w tym zabawach w tutejszym aquaparku) z żelaznym punktem programu czyli wjazdem kolejką linową na Gubałówkę. Korzystając z pięknej zimowej aury w drugim tygodniu ferii („przez pierwszą połowę wyjazdu śnieg widzieliśmy tylko na stoku, wokół nas panowała typowo wiosenna pogoda”), zorganizowano również kulig z ogniskiem i kiełbaskami.

Ferie za nami, przed Zespołem cały sezon tanecznych zmagań – „Promyki” planują udział w większości z 15 (!) ogólnopolskich turniejów tańców polskich w roku 2016. Wśród najważniejszych tegorocznych wyzwań stojących przed naszymi reprezentantami, aż dwa związane są z terenem Gminy Wieliszew. To rozgrywane w dniach 1-3 kwietnia w wieliszewskiej hali sportowej Mistrzostwa Polski, a więc popularny Mazur, oraz listopadowy Festiwal Pieśni i Tańców Polskich im. Stanisława Moniuszki. Poza tym liczne występy na scenach krajowych i zagranicznych (w tym już potwierdzony udział w festiwalu folklorystycznym na greckim Korfu!).

Fotogaleria na naszym facebookowym profilu

Umieszczono: 26.02.2016 r., godz. 13.27

Przed nami

pnwtśrczptsond
     1
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Bilety na wydarzenia kupisz również na stronie naszego partnera

biletyna.pl https://biletyna.pl/Wieliszew

Wspierają nas

  • Gmina Wieliszew
  • Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Mazowiecki Instytut Kultury
  • Powiat Legionowski
  • Heron Property Polska Sp. z o.o.
  • TBS Wieliszew Sp. z o.o.
  • Gaz System SA
  • RSJ HOUSE Sp. z o.o.
  • Windsor Hotel****